Tipy na výlety

Vysokohorská turistika

Na Baníkov ...
Na Ostrý Roháč a Plačlivé ...

Pešia turistika

Kvačianskou dolinou ...
Na Skorušinu ...

Anketa

Páči sa Vám dizajn našej stránky ?
 

áno veľmi
24%
celkom pekná
24%
ujde to
24%
nepáči
25%
 
Počet hlasov: 2130020

 

Pešia turistika

Orava má veľmi dobré podmienky pre pestovanie turistiky v každom ročnom období.

Cykloturistika

Orava je pekný kraj, ktorý poskytuje dobré terény pre pestovanie cyklotoristiky.
Cykloturisti môžu využiť trasy Hornej Oravy na novootvorenej Oravskej cyklomagistrále.

Mototuristika

Krásy regiónu Orava môžu obdivovať mototuristi na poznávacích cestách. Mototuristické trasy smerujú k najzaujímavejším historickým a prírodným miestam regiónu Hornej Oravy. Jednotlivé trasy sa dajú sa absolvovať autom za jeden deň.

Východisko pre mototuristické trasy je mesto Trstená odkiaľ sa počítajú kilometrové vzdialenosti mototuristických trás. Všetky cesty smerujú do zaujímavých prírodných alebo kultúrnych miest. Hlavné cestné ťahy vedú cez obce. Preto treba venovať jazde zvýšenú pozornosť.

Vodná turistika

Vodná turistika je na Orave pestuje počas letných mesiacov. Hlavné oblasti milovníkov vodnej turistiky sa sústreďujú v okolí Oravskej priehrady a na riekach Orava a Oravica.

Viaceré organizované splavy rieky Orava sa konajú za účasti ako domácich tak aj zahraničných vodných turistov. Splavy po rieke Orava nadväzujú na dávnu históriu, kedy sa po splavovalo drevo na pltiach.

Lyžovanie

Orava ponúka milovníkom lyžovania bohatú ponuku lyžiarskych stredísk. Hlavné centrum lyžovania sú Roháče. Návštevníci si môžu vyberať zo širokej ponuky lyžiarskych stredísk podľa svojich možností.

Takmer každá obec má vybudovaný lyžiarsky areál. Služby pre návštevníkov sa neustále skvalitňujú a rozširujú. Vhodná nadmorská výška lyžiarskych stredísk na Orave zabezpečuje dostatok snehu počas celej zimnej sezóny.

Horolezectvo

Región Orava poskytuje dostatok vhodných možností pre pestovanie horolezectva. Hlavné stredisko pre horolezcov je v Roháčoch. Dostatok cvičných vápencových skál v Oraviciach alebo žulové skalné steny v Roháčoch priťahujú veľký počet horolezcov.

Paragliding

Lety na padákoch sú z roka na rok stále populárnejšie a tešia sa zvýšenému záujmu. Krásy regiónu Orava môžu milovníci paraglidingu obdivovať z vtáčej perspektívy. Hlavnou podmienkou pre lety na padákoch je vhodný vietor a dobré počasie. Dĺžka letov sa pohybuje od 5 minút po niekoľko hodín.

Lety na balónoch

Lietanie na teplovzdušných balónoch je zaujímavý a príťažlivý šport. Milovníci balónového lietania si môžu pozrieť krajinu z výšky. Balón sa pohybuje v smere vetra. Stúpanie alebo klesanie balóna sa riadi množstvom teplého vzduchu, ktorý balón obsahuje.

Vodné športy

Vodné športy sú sústredné na Oravskej Priehrade. Počas letnej turistickej sezóny sa hlavná pozornosť sústreďuje na jachting, surfovanie, vodné lyžovanie, vodné skútre, rekreačné veslovanie a plávanie.

späť na predchádzjúcu stránku   verzia pre tlač
ONLINE REZERVÁCIA LETENIEK
Miesto odletu:
Miesto príletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR) hviezda logo
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
Poskytovatelom rezervačného systému leteniek je www.hviezda.sk