Tipy na výlety

Vysokohorská turistika

Na Baníkov ...
Na Ostrý Roháč a Plačlivé ...

Pešia turistika

Kvačianskou dolinou ...
Na Skorušinu ...


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/clients/trstena.sk/oravatic.sk/includes/funkcie.php:122) in /home/clients/trstena.sk/oravatic.sk/includes/classes/anketa.php on line 99

Anketa

Páči sa Vám dizajn našej stránky ?
 

áno veľmi
24%
celkom pekná
24%
ujde to
24%
nepáči
25%
 
Počet hlasov: 2005910

 

Oravská cyklomagistrála č. 006

Dĺžka trasy : 90 km mierne náročná trasa
Prevýšenie : 330 m
Povrch trasy : 95% asfalt
  5% spevnený povrch
  poľné cesty

Oravská cyklomagistrála začína v sedle Demänová (930 m. n. m.) v katastri obce Oravská Lesná. Trasa ďalej pokračuje po dobrej asfaltovej ceste územím chránenej krajinnej oblasti Horná Orava, dolinou rieky Bielej Oravy, cez obce Zákamenné a Breza.

Na križovatke pred obcou Lokca odbočí smerom na obec Vavrečka a Oravskú priehradu. Asi 50 m od križovatky pri Námestove odbočuje z hlavnej cesty na asfaltový chodník v blízkosti vodnej nádrže. Pred Prístavom sa cyklotrasa opäť napája na hlavnú cestu a vedie na priehradný múr. Z tohto miesta je pekný výhľad na okolie Oravskej priehrady a vrch Babia hora (1723 m. n. m.). Cyklomagistrála pokračuje cez priehradný múr a Nové Ústie do mesta Trstená (610 m. n. m.).

Cyklomagistrála pokračuje ďalej cez obec Liesek, tam odbočí na miestnu cestu nad obcou, s pekným výhľadom na celý hrebeň Tatier. Ďalej cez obec Vitanová do Oravíc (790 m. n. m.). Z Oravíc po hranici Tatranského národného parku, cez sedlo Borek (890 m. n. m.) do doliny Blatná a odtiaľ do rázovitej obce Zuberec (760 m. n. m.). Ďalej vedľa lomu Podspády, stúpaním do sedla pod Bielou skalou (930 m. n. m.). Tu Oravská cyklomagistrála opúšťa oravský región a prechádza cez obec Huty do regiónu Liptov.

Vzhľadom na to, že Oravská cykloturistická magistrála prechádza časťou územia Chránenej krajinnej oblasti Horná Orava a okrajom územia Tatranského národného parku, prosíme cykloturistov a návštevníkov, aby rešpektovali návštevný poriadok týchto veľkoplošných chránených území.

Mapa trasy

Mapa trasy

Prevýšenie trasy

Graf prevýšenia trasy

Foto galéria

Cyklotrasa v Oraviciach
Oravice- Tichá dolina
Záber z cyklotrasy-Blatná dolina
Záber z cyklotrasy-okolie Oravíc
Oddych v Oraviciach
Na rodinnom výlete v Oraviciach

späť na predchádzjúcu stránku   verzia pre tlač
ONLINE REZERVÁCIA LETENIEK
Miesto odletu:
Miesto príletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR) hviezda logo
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
Poskytovatelom rezervačného systému leteniek je www.hviezda.sk